Jak pozbyć się nadwagi w ciągu tygodnia?

Spoglądasz w lustro i widzisz oponkę na brzuchu, grube uda i owalną buzię? Bez obaw, nadwaga to przypadłość, której można pozbyć się w naprawdę krótkim czasie.

Jak pozbyć się nadwagi w tydzień?

Odchudzanie nie musi trwać kilka miesięcy. Efektywnie można schudnąć w znacznie krótszym czasie. Niestety, z całą pewnością nie będzie to tydzień. Odchudzanie jest nieco bardziej czasochłonne.

W ciągu tygodnia można co najwyżej odwodnić i doprowadzić do tzw. szoku organizmu. Przy nadwadze wynoszącej 1-3 kilogramy – można pozbyć się problemu w ciągu tygodnia. Inaczej ma się sytuacja w przypadku gdy nadmiar kilogramów jest większy.

Ile trwa odchudzanie?

Tempo odchudzania i tym samym czas jego trwania zależne jest od szeregu różnych czynników, między innymi: indywidualnych uwarunkowań, jakości diety i treningu oraz zastosowanej suplementacji.

W najlepszych przypadkach w ciągu tygodnia redukować można średnio 1-3 kilogramy, co w ciągu miesiąca może dać nawet do 10 kilogramów. To jednak niezwykle pozytywny scenariusz. Zwykle przy dużym zaangażowaniu i samodyscyplinie schudnąć można do 4-5 kilogramów w ciągu całego miesiąca.

Jak schudnąć? Co robić, by tempo odchudzania było bardzo duże?

Najważniejszymi elementami odchudzania są oczywiście: dieta oraz trening. To właśnie od tych procesów powinniśmy rozpoczynać naszą pracę nad własną sylwetkę.

Dieta odchudzająca to taka, która ma obniżony bilans kaloryczny względem generowanego zapotrzebowania. Wystarczy obniżyć bilans o około 200-300 kalorii by tempo odchudzania było optymalne. Przestrzegamy przed stosowaniem głodówek, gdyż są one niebezpieczne dla organizmu i niemalże gwarantują tzw. efekt jojo.

Z kolei trening odchudzający musi być intensywny (70-80% tętna maksymalnego) i trwać nie krócej niż 30-45 minut. Wynika to z faktu, iż pobór energii z materiału zapasowego (tłuszczu) zachodzi dopiero po około 15-25 minutach aktywności fizycznej.

Odchudzanie warto uzupełnić suplementacją. Najlepsze dostępne środki na rynku gwarantują zwiększenie efektywności o nawet kilkadziesiąt procent.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*