Otyłość brzuszna – dieta odchudzająca dla faceta

Otyłość brzuszna, czyli przypadłość dotykająca głównie mężczyzn. To forma nadwagi, która objawia się nadmierną ilością tkanki tłuszczowej w okolicy brzucha. Często określa się ją mianem tzw. brzucha piwnego.

Otyłość brzuszna – dlaczego dotyczy mężczyzn?
Otyłość brzuszna jest dolegliwością typowo męską, gdyż wynika to z różnic w budowie anatomicznej ciała. Po prostu – tkanka tłuszczowa gromadzi się tylko w jednym miejscu. Dlatego też Panowie mogą mieć ogromne brzuchy, przy jednoczesnym zachowaniu zgrabnych nóg, czy klatki piersiowej. Można zatem powiedzieć, że męska część społeczności po prostu nieproporcjonalnie tyje.

Dieta odchudzająca dla faceta – co jeść, aby zgubić brzuch?
Dieta odchudzająca dla mężczyzny niewiele różni się od tej dla kobiety. Podobnie jak nieproporcjonalnie tyjemy, tak samo chudniemy. Materiał zapasowy jest po prostu zlokalizowany w innych miejscach. Dlatego też, trudno mówić o dedykowanych jadłospisach dla mężczyzn.

Nie mniej jednak, odżywianie w przypadku redukcji powinno być: zbilansowane i zdrowe. Nie zalecamy korzystać z diet o charakterze głodówkowym, gdyż ich efektywność jest wysoka, ale nietrwała.

Kluczowa aktywność fizyczna
Aby schudnąć trzeba przede wszystkim zadbać o większą dawkę ruchu każdego dnia. Poprzez aktywność fizyczną, stymuluje organizm do generowania większego zapotrzebowania energetycznego, co naturalnie skutkuje czerpaniem energii z materiału zapasowego – tkanki tłuszczowej. Aby doszło do spalania tkanki tłuszczowej, trening musi trwać minimum kilkadziesiąt minut, gdyż początkowo energia pobierana jest z węglowodanów.

Jedną z najefektywniejszych form treningowych są ćwiczenia aerobowe. Cechuje je średnia intensywność (około 70-85% tętna maksymalnego) oraz ogólnorozwojowość.

Mimo, że tkanka tłuszczowa zmagazynowana jest głownie w okolicach brzucha to nie ma powodów, aby realizować ćwiczenia dedykowane na brzuch. Wszakże, zwykle doprowadzają one do wzrostów mięśni, a nie spalania tkanki tłuszczowej.

 

Leave a comment

Your email address will not be published.


*