Plan treningowy na jednomiesięczne odchudzanie

Chcesz pozbyć się zalegającej tkanki tłuszczowej? Twoim celem jest poprawa sylwetki? Świetnie trafiłaś/eś! Dzisiaj pragniemy przedstawić szczegółowy poradnik, który pozwoli Ci zgubić do kilku kilogramów w ciągu miesiąca.

Zacznij od diety!
Odżywianie to istotny element naszego życia. To, co jemy ma ogromny wpływ na to jak wyglądamy. Dlatego też, należy jeść zdrowo, pełnowartościowo i zbilansowanie. W przeciwnym wypadku szybko nasza waga podskoczy ku górze.

W czasie odchudzania zaleca się wprowadzenie zasady czterech posiłków o stałych porach, tj.

  • Śniadanie (godz. 6.30)
  • II Śniadanie (godz. 11.30)
  • Obiad (godz. 16.00)
  • Kolacja (godz. 20.00)

Bezwzględnie należy ograniczyć przyjmowanie posiłków po godzinie 20.00. W tym czasie organizm nie potrzebuje już materiału energetycznego i budulcowego.

Trenuj dwa razy dziennie!
Niezwykle ważnym elementem procesów redukcyjnych jest rzecz jasna trening. Wszak to właśnie w czasie jego trwania dochodzi do realizacji procesów redukcyjnych.

Zalecamy trenować dwa razy dziennie (około 10 sesji tygodniowo – wyłączając weekendy). W tym, jeden trening powinien mieć charakter stricte redukcyjny (cardio), a drugi rozwojowy (zwiększający masę mięśniową).

Oba treningi należy rozłożyć w czasie. W ramach możliwości – im szybciej zrealizujemy trening cardio, tym lepiej. Trening rozwojowy można realizować w godzinach popołudniowych.

Czy suplementacja jest konieczna?
Ostatnimi czasy bardzo dużo miejsca poświęca się wszelakim suplementom diet. Czy faktycznie ich wykorzystanie daje tak dużo? I tak. I nie. Z jednej strony są to środki, które faktycznie potęgują efekty diety i treningu. Z drugiej zaś – ich rola jest bardzo często przeceniana.

Kluczowa jest dieta i trening. Suplementacja może okazać się ważnym elementem, ale zawsze będzie tylko i wyłącznie swojego rodzaju „opcją”. Osiągnąć wymarzoną sylwetkę można zarówno z nią, jak i bez niej.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*