Penis i jego długość – czy jest ważna?

Czy wiesz, że dziewięciu na dziesięciu mężczyzn choć raz mierzyło swojego penisa? Nie ma w tym nic dziwnego – dla większości Panów rozmiar prącia jest naprawdę istotny.

Co prawda, z obsesji związanej z długością penisa się wyrasta, ale w wieku nastoletnim wielu młodych chłopaków sprawdza ile mierzy ich członek. Dlaczego tak się dzieje?

Utrwaliło się, że penis jest swojego rodzaju miarą męskości. Jego rozmiar jest szczególnie istotny dla osób wchodzących w życie seksualne. Panowie obawiają się odrzucenia, wyśmiania oraz niezaspokojenia partnerki. Panuje mylne przekonanie jakoby wielkość penisa była kluczowa dla jakości stosunku.

Rozmiar nie ma znaczenia! – przekonują seksuolodzy
Niemal każdy seksuolog potwierdza, że rozmiar penisa nie ma większego znaczenia dla zdolności osiągania satysfakcji seksualnej przez partnerkę. Wynika to z faktu, iż głębokość pochwy jest ograniczana przez stymulację. Wynosi około 10,00 centymetrów i pogłębia się tylko i wyłącznie wtedy, gdy zachodzi stymulacja (innymi słowy – gdy penis jest dłuższy).

Wniosek z tego jest bardzo prosty. Penis mierzący 10,00 centymetrów we wzwodzie jest w stanie zadowolić niemal każdą kobietę (z punktu widzenia fizjologicznego).

Oczywiście niektóre Panie mają oczekiwania co do wielkości penisa. Nie mniej jednak odsetek ten nie jest zbyt duży. Przekonuje o tym dr Francken w swoich badaniach.

Ten francuski uczony przeprowadził badanie, które miało dowieść, że penis nie ma znaczenia. 170 aktywnych seksualnie Pań odpowiedziało na intymne pytanie: CZY DŁUGOŚĆ PENISA JEST WAŻNA?

  • TAK, jest najważniejsza. (1%)
  • TAK, jest ważna. (20%)
  • NIE, nie jest ważna. (55%)
  • NIE, jest absolutnie nieważna. (23%)

Wniosek z tego wszystkiego może być jeden: rozmiar nie jest tak istotny jak mogłoby się wydawać. Nie oznacza to jednak, że jest całkowicie nieważny.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*