3 sposoby na depilację ciała

W dzisiejszych czasach depilacji poddawane jest niemal całe ciało. Kobiety usuwają włosy nawet z najtrudniej dostępnych i najbardziej wrażliwych miejsc ciała. To wszystko jest wynikiem wzorca atrakcyjności, który definiowany jest między inny poprzez gładką, delikatną skórę na całym ciele.

Istnieje wiele form depilacji ciała. W dzisiejszej publikacji pragniemy pokrótce przedstawić te, które wybierane są zdecydowanie najczęściej. O zaletach i wadach każdego z rozwiązań – poniżej.

 1. Depilatory, golarki

  Usuwanie włosów poprzez „zcinanie” włosa przy samej skórze to jedna z najbardziej popularnych metod. Mimo jej niezbyt wysokiej trwałości (efekty utrzymują się kilka-kilkanaście dni) ma wielu zwolenników. Przede wszystkim wynika to z dostępności (zabieg można przeprowadzić w domu, przy niewielkim nakładzie finansowym).

 2. Depilacja woskowa

  Usuwanie włosów przy wykorzystaniu rozgrzanego wosku to zabieg, który z powodzeniem można realizować zarówno w domowym zaciszu, jak i w gabinetach kosmetycznych. Depilacji woskowej poddawane są niemal wszystkie miejsca na naszym ciele.

  Dobrze wykonany zabieg tego typu jest praktycznie bezbolesny. W drogeriach dostępne są kompletne zestawy do wykonania tego zabiegu w domu.

 3. Depilacja laserowa

  Zdecydowanie najtrwalszą metodą jest ta, która do usuwania włosów wykorzystuje wiązkę światła (laser). To metoda, która nie tylko usuwa włosy w fazie wzrostu, ale także niszczy komórki odpowiedzialne za ich późniejszy wzrost. Dzięki temu, efekty depilacji laserowej mogą utrzymywać się nawet przez kilka lat.

  Niestety, nie jest to rozwiązanie pozbawione wad. Depilacja laserowa działa tylko na ciemne włosy, dlatego też posiadaczki rudych, siwych czy blond nie mogą skorzystać z takowego zabiegu.

  To rozwiązanie jest stosunkowo drogie. Seria zabiegów (niezbędne jest około 4-6 wizyt) to koszt oscylujący w granicach 1500 złotych.

Do mniej popularnych form usuwania włosy zaliczamy depilatory IPL oraz depilację pastą cukrową. A Ty, czytelniczko z jakiego sposobu korzystasz najczęściej?

Leave a comment

Your email address will not be published.


*