Cellulit – zmora kobiet

Czy zdajesz sobie sprawę, że nawet co trzecia Polka ma tzw. skórkę pomarańczową? Cellulit to niezwykle powszechna przypadłość, która dosięga naprawdę szerokie grono osób. Stanowi prawdziwą zmorę kobiet. U mężczyzn diagnozuje się go naprawdę rzadko (około 2-3% zdiagnozowanych przypadków cellulitu dotyczy Panów).

Dlaczego mam cellulit?
Zastanawiasz się czemu na Twoich pośladkach, udach, brzuchu czy plecach pojawia się cellulit? Skąd bierze się ten defekt i jakie są jego przyczyny.

Tzw. skórka pomarańczowa może być wynikiem wielu różnych zmian zachodzących w organizmie. Najczęściej wynika z zaburzeń o charakterze hormonalnym. Jest dolegliwością często diagnozowaną w okresie menopauzy, ciąży oraz dojrzewania.

Ponadto, cellulit jest przypadłością charakterystyczną dla osób otyłych, co jednoznacznie wskazuje związek występowania cellulitu z nieodpowiednim żywieniem oraz brakiem aktywności fizycznej. Odkładające się nadmiary tkanki tłuszczowej bardzo łatwo poddają się deformacją co skutkuje takim, a nie innym defektem.

Do innych przyczyn występowania cellulitu możemy zaliczyć: palenie papierosów, brak odpowiedniej pielęgnacji skóry oraz noszenie ubrań, które powodują ucisk.

W jaki sposób mogę wyeliminować cellulit?
Pozbycie się cellulitu to zadanie trudne, ale nie niemożliwe. Jako, że defekt ten nie jest klasyfikowany jako choroba – nie mówimy o leczeniu, a eliminacji/usuwaniu problemu.

Medycyna oferuje kilka skutecznych rozwiązań. Bez wątpienia, największą efektywnością charakteryzują się zabiegi oferowane w salonach piękności. Wśród nich: mezoterapia igłowa, mikrodermabrazja oraz peeling chemiczny.

Cellulit wyeliminować można także kuracją farmakologiczną (zarówno doustną, jak i do stosowania miejscowego). Ma ona na celu poprawę odżywienia skóry oraz poprawę jej struktury.

Poza tym, z powodzeniem wykorzystywane są również domowe receptury: peelingi kawowe, naprzemienne prysznice oraz różnego rodzaju maseczki.

Czas usuwania cellulitu zależny jest od stopnia zaawansowania tego problemu.

 

Leave a comment

Your email address will not be published.


*