Depilacja okolic intymnych

Jeszcze kilka dekad temu, depilacja okolic intymnych była czymś abstrakcyjnym. Wszak, włosy usuwano tylko z nóg i pach. Posiadanie owłosienia na reszcie ciała było bowiem czymś naturalnym.

Dzisiaj, gładka, delikatna skóra to domena atrakcyjności. Dotyczy to całego ciała, w tym – okolic intymnych. Depilacja tych niezwykle wrażliwych miejsc może być realizowana na kilka sposobów. Poniżej pokrótce przedstawiamy każdy z nich.

Depilacja laserowa

Usuwanie włosów przy wykorzystaniu lasera frakcyjnego to jedna z najbardziej „ekskluzywnych” form. Wynika to z faktu, iż – zabieg jest bezbolesny, a jego efekty potrafią utrzymać się nawet przez kilka lat.

Depilacja laserowa niestety jest bardzo kosztowna. Jeden zabieg to wydatek rzędu kilkuset złotych, a efekty trwałe i kompletne gwarantuje seria zabiegów (od 4-8). Nie trudno zatem policzyć, że usuwanie włosów laserem frakcyjnym będzie nas kosztować nawet kilka tysięcy złotych.

Warto wspomnieć, że ta forma pozbywania się owłosienia, jest skuteczna tylko w przypadku posiadaczek ciemnych włosów.

Depilacja brazylijska

Depilacja miejsc intymnych przy wykorzystaniu wosku, bądź pasty cukrowej określana jest jako brazylijska, gdyż jako pierwsze zabiegu dokonano w gabinecie kosmetycznym brazylijskich sióstr. Właściwa nazwa to „brazilian waxing”.

Zabieg polega na nałożeniu rozgrzanego (ale nie gorącego) wosku lub pasty cukrowej. Po zastygnięciu, energicznym ruchem w kierunku przeciwnym do rosnących włosów zerwaniu zastygłej konsystencji. Depilacja brazylijska jeśli jest odpowiednio przeprowadzona, nie powinna być zbyt bolesna.

Jak depilować miejsca intymne w domu?

Depilację miejsc intymnych można z powodzeniem przeprowadzić również w domu. Wykorzystać w tym celu można specjalne zestawy do depilacji woskowej (dostępne w każdej dobrej drogerii).

Według statystyk, najczęściej depilację realizuje się poprzez golenie włosów maszynką, bądź depilatorem. Są to wygodne, bezbolesne metody, ale gwarantują krótkotrwałe efekty. Zabieg trzeba powtarzać bardzo często (1-2 razy na tydzień).

Leave a comment

Your email address will not be published.


*