Jaki krem na rozstępy w ciąży?

Rozstępy to niezwykle nieestetyczny defekt skóry, którego usuwanie nie należy do najłatwiejszych. Choć istnieje wiele różnych metod, to niestety nie każda gwarantuje wysoką skuteczność. W dzisiejszym artykule pragniemy odpowiedzieć na kilka pytań dotyczących kremów, zabiegów oraz domowych sposobów na rozstępy.

Rozstępy w ciąży – skąd się biorą?

Przede wszystkim należy wiedzieć, że rozstępy w ciąży nie są tylko i wyłącznie efektem nadwagi. Na ich obecność wpływ ma także rozstrojenie gospodarki hormonalnej, a konkretniej – nadmierna produkcja kortyzolu.

Ponadto, wpływ na rozstępy może mieć słaba kondycja skóry, ograniczenie oddychania skóry (np. poprzez noszenie obcisłych ubrań).

Rozstępy w ciąży – czy można zapobiec?

Oczywiście, występowanie rozstępów w ciąży można skutecznie ograniczyć. Przede wszystkim kluczowa jest zmiana nawyków żywieniowych na zdrowe i zbilansowane. Ograniczy to nadwagę oraz odpowiednio odżywi organizm (dostarczy niezbędne minerały i witaminy).

Równie ważną kwestią jest prawidłowe odżywianie skóry od wewnątrz. Istnieje wiele kremów na rozstępy (zapobieganie), które wzbogacone są minerałami i witaminami poprawiającymi kondycję kolagenu. To niezwykle istotny zabieg.

Rozstępy – leczenie: krem czy zabieg usuwania?

W wielu przypadkach nawet najlepsza profilaktyka potarfi być nieskuteczna. Wszystko jest bowiem kwestią indywidualną. Jednakże w każdym z przypadków istnieje możliwość skutecznego usunięcia tzw. wrzecionowatych „pęknięć”.

Zdecydowanie najpopularniejszą formą usuwania są kremy na rozstępy. Niestety, ich popularność niezbyt często idzie w parze ze skutecznością. Kremy na rozstępy ograniczają jedynie widoczność i poprawiają estetykę skóry – wrzecionowate pasma jednak pozostają i podczas dokładnych oględzin można je zauważyć.

Alternatywną, o wiele bardziej skuteczną formą usuwania rozstępów pociążowych są zabiegi oferowane przez medycynę estetyczną: mezoterapia, mikrodermabrazja oraz peeling chemiczny.

Należy pamiętać, że przed wykorzystaniem jakiejkolwiek metody należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Ciąża to specyficzny okres w którym nawet najmniej inwazyjna metoda powinna być przedstawiona lekarzowi prowadzącemu.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*