Sposoby na większe piersi – zabiegi

O większym i jędrniejszym biustu marzy co trzecia kobieta – tak wynika z najnowszych badań. Ta statystyka nie może nikogo zaskakiwać, wszak – biust jest nieodłącznym elementem kobiecej urody. A Panie, jak wiemy – przykładają do swojej atrakcyjności ogromną uwagę.

Biust można ujędrnić i powiększyć.
Wiele kobiet korzysta z rozmaitych zabiegów na większy biust. Oferta gabinetów medycyny estetycznej jest w tym aspekcie dosyć szeroka. Panie mogą powiększać swoje piersi wykorzystując kilka różnych form. Poniżej przedstawiamy trzy, które wybierane są zdecydowanie najczęściej.

LIPOMODELING
Lipomodeling, czyli operacja polegająca na przeszczepie tkanki tłuszczowej. Zabieg dzieli się na trzy części, a mianowicie:

  • Liposukcję
  • Odwirowywanie uzyskanego materiału
  • Aplikację tkanki tłuszczowej w okolice piersi

Największą zaletą tego rozwiązania jest naturalny efekt. Po piersiach praktycznie nie widać, że były powiększane/ujędrniane zabiegowo. Z kolei największą wadą jest trudny do przewidzenia efekt. Wszak, przyswajalność tkanki tłuszczowej bywa bardzo różna i może wynosić od 20 do nawet 80%.

KWAS HIALURONOWY
Powiększanie biustu kwasem hialuronowym to prosty, małoinwazyjny zabieg, który polega na wprowadzeniu specjalnie przygotowanego preparatu, bezpośrednio pod mięsień piersiowy. Takie wypełnienie biustu gwarantuje natychmiastowy efekt, nie wymagający rekonwalescencji.

Największą zaletą tego rozwiązania jest rzecz jasna mała inwazyjność. „Nowym” biustem można się cieszyć już po 48 godzinach od przeprowadzenia zabiegu. Z kolei największą wadą jest trwałość, która zwykle wynosi 24 miesiące. Po tym czasie kwas hialuronowy wchłaniany jest przez organizm.

IMPLANTY PIERSIOWE
Najbardziej inwazyjnym zabiegiem jest wszczepienie specjalnych implantów piersiowych. Pacjentka może dowolnie wybrać kształt, rodzaj wypełnienia oraz wielkość implantów.

Największą zaletą jest pełna dowolność i praktyczny brak ograniczeń jeśli chodzi o nowy biust. Z kolei największą wadą jest inwazyjność – zabieg wykonywany jest pod narkozą.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*