Usuwanie włosów laserem

Kobiety przykładają sporą uwagę do swojej urody. Poświęcają mnóstwo czasy na zabiegi pielęgnacyjne całego ciała. Jednym z takowych jest depilacja, czyli usuwanie włosów. Panie poddają depilacji całe ciało (za wyjątkiem włosów na głowie). Gładka i wolna od włosów cera jest bowiem domeną atrakcyjności.

Jednym z najlepiej recenzowanych rozwiązań pozwalających na usunięcie włosów jest depilacja laserowa. To metoda, która mimo dosyć wysokiej ceny – jest bardzo popularna. Co sprawia, że usuwanie włosów laserem jest tak często wykorzystywane?

Po pierwsze: wygoda

Depilacja laserowa to zabieg niezwykle wygodny. Obecna technologia pozwala na przeprowadzenie w pełni bezbolesnego zabiegu, który usuwa do stu procent włosów (niezbędna seria 5-7 zabiegów w odstępach kilku tygodni). Depilację laserową można przeprowadzić na każdej części ciała. Nie powoduje podrażnień.

Po drugie: trwałość

Depilacja laserowa jest zabiegiem, którego cechuje bardzo wysoka trwałość. Efekty utrzymują się nawet do kilku lat. Wszystko za sprawą tego, że destrukcji poddawane są nie tylko mieszki włosowej. Niszczone są także komórki odpowiedzialne za wzrost włosa. Żadna inna metoda nie działa w podobny sposób.

Po trzecie: dostępność

Zabieg depilacji laserowej od niedawna stał się tak popularny. W obecnych czasach, każdy dobry gabinet medycyny estetycznej ma dostęp do aparatury pozwalającej na wykonanie zabiegu usuwania włosów laserem. Co więcej – zabiegi tego typu cały czas tanieją, przez co stają się alternatywą nawet dla tańszych rozwiązań.

Korzyści jest oczywiście znacznie więcej, jednakże trzy powyższe w największej mierze przyczyniają się do ogromnej popularności tego zabiegu.

Niestety, zabieg ten wykonywany jest tylko na włosach ciemnych (tylko wtedy jest skuteczny). Dlatego też, kobiety o włosach blond, rudych czy siwych muszą korzystać z mniej efektywnych rozwiązań. Wynika to z faktu, iż technologia wykorzystuje w procesie degradacji włosa – naturalny barwnik włosa, którego jest zbyt mało u pań z jasnymi włosami.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*