Najważniejsze zasady zdrowego stylu życia

Prowadzenie zdrowego stylu życia to zjawisko, które można zaobserwować coraz częściej. Społeczeństwo zdaje się być coraz bardziej świadome konsekwencji, które wynikają z nieprawidłowych nawyk żywieniowych, braku aktywności fizycznej czy używek. W dzisiejszym artykule pragniemy przedstawić pięć kroków, które pozwolą Ci szybko i efektywnie uczynić styl Twojego życia zdrowszym.

Po pierwsze, zacznij od diety

Odżywianie ma wpływ na cały nasz organizm. Odziałowuje zarówno na narządy wewnętrzne i ogólną sprawność fizyczną, jak i samopoczucie. Jedz zdrowo i pełnowartościowo. Zastosuj się do zasad zdrowego odżywiania.

Po drugie, zadbaj o ruch

Stosowna dawka aktywności fizycznej, która pozwala utrzymać optymalną kondycję organizmu to dziewięćdziesiąt minut tygodniowo. Intensywność takiego treningu powinna oscylować w granicach 55-65% max HR (tętna wysiłkowego). Trening można przeprowadzić w dwóch czterdziestopięcio-minutowych sesjach.

Po trzecie, zrezygnuj z używek

Palenie papierosów i picie alkoholu wiąże się z dostarczaniem do organizmu wielu toksycznych związków. Są one przyczyną chorób, problemów zdrowotnych i ogólnego dyskomfortu. Odziałowują również na nasz wygląd zewnętrzny. Czy to nie dość argumentów by raz na zawsze powiedzieć im „dość”?

Po czwarte, wysypiaj się

Podczas snu zachodzą najważniejsze procesy regeneracyjne, które pozwalają nam normalnie funkcjonować kolejnego dnia. Zadbaj o to, by trwały one dostatecznie długo. Sugeruje się spać 6-8 godzin dziennie – w komfortowych warunkach. Pamiętaj o odpowiednim wywietrzeniu sypialni przed snem, co pozytywnie wpłynie na jakość snu.

Po piąte, zrelaksuj się

Odnowa psychiczna jest bardzo ważna. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że czynniki stresogenne mogą stanowić przyczynę wielu chorób. Dlatego też, codzienna dawka relaksu w dowolnej postaci (np. czytanie książki, dobry film, joga) potrafią zdziałać cuda.

Pamiętaj, każda zmiana w Twoim organizmie powinna być wprowadzana powoli i systematycznie. Nie można zrobić metamorfozy w jeden dzień, gdyż może przynieść to odwrotny efekt od oczekiwanego.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*