W jaki sposób odkwasić organizm?

Nieprawidłowe nawyki żywieniowe bardzo często skutkują tzw. zakwaszeniem. To stan, który powoduje dyskomfort trawienno-jelitowy. Doprowadza do bólów brzucha, niestrawności, a nawet wymiotów. Zobacz, co zrobić, aby odkwasić organizm.

Dieta zasadowa
Dieta zasadowa to nic innego jak jadłospis, który oparty jest głównie na produktach o właściwościach wysokozasadotwórczych. Podstawą takowego jadłospisu są:

  • Warzywa (m.in.: brokuły, fasolka szparagowa, bakłażan, cukinie, botwina, sałata)
  • Owoce (m.in.: arbuz, kiwi, ananas, mandarynki, pomarańcze)
  • Grzyby (m.in.: borowiki)
  • Soki owocowo-warzywne (bez cukru)

Dieta zasadowa powinna być pozbawiona mięsa. Jej stosowanie zaleca się na okres maksymalnie kilku tygodni, gdyż jest niepełnowartościowa i może osłabiać organizm.

Domowe mikstury
Organizm można skutecznie odkwasić także poprzez zastosowanie specjalnych domowych receptur. Wykorzystują one w szczególności takie produkty jak: soki z cytrusów (cytryna, limonka), ocet jabłkowy oraz soda oczyszczona.

Tego typu środki wykazują silne właściwości zasadotwórcze i pozwalają doprowadzić do równowagi kwasowo-zasadowej. Wystarczy wymieszać odrobinę substancji z wodą i spożywać każdego dnia. Uwaga: nie należy dosładzać i doprawiać, gdyż wówczas produkty stracą swoje unikalne i silne właściwości.

Suplementy diet
Zdecydowanie najwygodniejszym rozwiązaniem jeśli chodzi o odkwaszanie organizmu jest stosowanie suplementów diet. To metoda nie tylko wygodna, ale także – niezwykle skuteczna. Wszak, produkty takie jak Spirulin Plus już po kilku tygodniach stosowania potrafią przywrócić prawidłowe pH w organizmie.

Spirulin Plus to jeden z liderów wśród produktów na odkwaszanie organizmu. Opiera swój skład na chlorelli i spirulinie – dwóch, niezwykle skutecznych substancjach, które pozwalają nie tylko odkwasić organizm, ale także pozbyć się nadmiaru wody z organizmu oraz odzyskać siły witalne.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat efektywności tego preparatu koniecznie odwiedź stronę Internetetową odkwaszaczorganizmu.pl – znajdziesz tam mnóstwo informacji na temat Spirulin Plus i nie tylko.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*